Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe pomieszczenie w mieszkaniu na piec kaflowy.
Autor Wiadomość
hyundai85

Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-03-30, 05:18   Nowe pomieszczenie w mieszkaniu na piec kaflowy.

Nowe pomieszczenie w mieszkaniu na piec kaflowy.
Witam, problem jest nastepujący, stare mieszkanie w kamienicy, 2 pokojowe, ogrzewane starym piecem kaflowym z elektrycznym wkładem, brak mozliwosci
podłączenia do instalacji gazowej. Jedno z pomieszczeń jest pomieszczeniem przejściowym, postanowiono oddzielić go od "korytarze" scianka g-k na stelażu
alum. Pytanie co z ogrzewaniem tego odgrodzonego pomieszczenia, bo oddzieli je on całkowicie od pieca, tym bardziej ze scianka jest planowana z jakas
izolacja akustyczna, pewnie w formie wełny co praktycznie odcina przeplyw ciepla przez przenikanie. Rozumiem ze konieczne jest zastosowanie jakiegoś
nowego źródła ciepła w postaci grzejnika elekt.? i jak to się będzie miało w stosunku do powstałego małego korytarzyka, gdyż wg. mnie będzie miał on
wyższa temperaturę niz 2 pozostale pomieszczenia, bo chyba niewykonalne jest podzielenia pieca kaflowego na 2 czesci- grzna w 2 pomieszczeniu i nie
grzana w korytarzu, oczywiscie wydaje mi sie ze najlepsza opcja było by wogóle rozebranie pieca kaflowego i zamontowanie w kazdym pokoju oddzielnego
źrodla ciepla. Dodatkowo w mieszkaniu jest nieogrzewana kuchnia i łazienka ale to ju inna bajka...jestem studentem. bud. wiec troche znam sie na fizyce
budowli wiec czy mozna wykonac jakies proste obliczenia jaka to bedzie roznica zakladajac ze w pokoju dalej ogrzewanym kaflem, i w 2 pokoju ogrzewanym
juz samodzielnym grzejnikiem elektr. bedzie stala temp.ok 20 C?? Oraz jakie grzejnik proponujecie do tego "oddzielonego" pomieszczenia, Pozdrawiam.
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 80
Wysłany: 2010-04-03, 23:56   

 
     
Dar-Bud SIPs 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 80
Wysłany: 2010-04-03, 23:56   

Witam
Komin od pieca kaflowego jest jeszcze czynny?
Szczerze, to pierwszy rac spotykam się z zastosowaniem elektrycznego wkładu w piecu kaflowym. :->
Ja osobiście jestem zwolennikiem ogrzewania pomieszczeń starym i do tego bardzo estetycznym sposobem jakim jest kominek. Z doświadczenia wiem że w niewielkim mieszkaniu w kamienicy, wystarczy zwykły układ ogrzewania powietrza z kryzą do regulacji przepływu. (można w ten sposób ogrzać i regulować ciepło we wszystkich pomieszczeniach)
Pozostaje tylko problem utrzymania ciepła podczas dłuższej nieobecności, ale nawet na to można znaleźć jakieś sensowne i nie drogie rozwiązanie. - do głowy przychodzi mi nagrzewnica elektryczna sprzężona z układem powietrznym kominka.

pozdrawiam
_________________
meega.us
meega uk
meega au
 
     
Gość

Wysłany: 2010-04-05, 17:33   

fotosik.pl/pokaz_obrazek/9ea5fc1c1025fa89.html
to jest schemat mieszkania, i scianka jak w planach, koniek chyba nei wchodzi w gre bo za duze koszta a i dla 2 kobiet ktore tam mieszkaja moze to byc nie maly problem z rozpalaniem :) wgre wchodzi tlyko ogrzewanie elektryczne, bardziej teraz mi chodzi jaka moc grzejnika i typ no i jak sie bedzie zachowywal ten maly nowopowstaly korytarzyk gdyz nie bedzie mial scian zewnetrznych a pozostanie grzanie z pieca kaflowego. pozdrawiam.
 
     
Dar-Bud SIPs 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 80
Wysłany: 2010-04-25, 14:49   

Anonymous napisał/a:
fotosik.pl/pokaz_obrazek/9ea5fc1c1025fa89.html
to jest schemat mieszkania, i scianka jak w planach, koniek chyba nei wchodzi w gre bo za duze koszta a i dla 2 kobiet ktore tam mieszkaja moze to byc nie maly problem z rozpalaniem :) wgre wchodzi tlyko ogrzewanie elektryczne, bardziej teraz mi chodzi jaka moc grzejnika i typ no i jak sie bedzie zachowywal ten maly nowopowstaly korytarzyk gdyz nie bedzie mial scian zewnetrznych a pozostanie grzanie z pieca kaflowego. pozdrawiam.


Witam
Ja osobiście zrezygnował bym z tego pieca i zamontował kaloryfery elektryczne z zewnętrznym czujnikiem temperatury pomieszczenia.
Twoje obawy o temperaturę w korytarzyku są słuszne, może powstać zbyt duża różnica temperatur pomiędzy pokojem a korytarzem.
Niestety nie polecę Ci żadnej firmy.
Proponował bym zobaczyć jakiej mocy i sprawności był wkład do pieca kaflowego i zapytać się mieszkańców jak on sprawował się w okresie zimowym (czy był wystarczający do nagrzania tych pomieszczeń).

Dobór mocy grzejników do poszczególnych pokoi trzeba dopasować do powierzchni mieszkania i wpółczynnika przenikania ciepła dla ściny zewnętrznej i okien.
Jak grzejniki będą z automatycznym regulatorem temperatury, to proponuje grzejniki większej mocy (pozwolą nagrzać mieszkanie szybciej po dłuższej nieobecności).

Na tym schemacie wychodzi że wanna jest w kuchni?


Pozdrawiam
_________________
meega.us
meega uk
meega au
 
     
Eccelent
Budowlaniec

Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 134
Wysłany: 2010-05-03, 11:10   

Ja także nie znam żadnej firmy która zajmuje się montażem takiego pieca. Moim zdaniem powinieneś z niego zrezygnowac,nie wiem czy będzie to praktyczne rozwiązanie. Chyba też skłaniam się do opcji,że grzejniki elektryczne lepiej wywiążą się z tego zadania.
_________________
http://meega.net
http://meega.de
http://meega.us
http://meega-uk.com
 
     
goodidea 
Starszy budowlaniec

Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 283
Wysłany: 2011-04-27, 11:59   

Witam, wkład elektryczny to nie nowina, kiedyś :lol: ludzie kombinowali tak jak teraz :lol:

hydrauliczne usługi
 
     
Tanie-Grzanie
Nowicjusz

Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 47
Wysłany: 2011-10-18, 15:08   

No jest to powszechne rozwiązanie,więc uważam że się sprawdzi,czemu nie. Co do grzejników to sprawdź jeszcze na naszej stronie www.tanie-grzanie.net
_________________
Tanie-Grzanie.net
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11