Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Forum Budowlane

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kolektory słoneczne vs panele fotowoltaiczne
Autor Wiadomość
bask
Młodszy budowlaniec

Wysłany: 2016-09-21, 08:49   

To oczywiste, że solary i fotowoltaika to dwa inne bieguny :P Moim zdaniem jednak fotowoltaika jest lepsza ze względu na krótszy okres zwrotu inwestycji :) Montując takie coś najlepiej skontaktować się z firmą Biomar bo panowie posiadają certyfikat UDT w zakresie fotowoltaiki a to bardzo istotne jest :) U sąsiada robili taką instalację i teraz mi się codziennie chwali, że ma energię elektryczną za darmo :D

REKLAMA

Wysłany: 2017-02-20, 15:52   

marek_buduje
Prawie ekspert

Wysłany: 2017-02-20, 15:52   

bardzo dobra fotowoltaika w bardzo dobrej cenie obecnie u panów z vikersonn - http://vikersonn.eu/pompy-ciepla-14.html

do tego obecnie okres zwrotu znacznie się zmiejsza, dzięki korzystniejszym rozliczeniom opustem

nowos
Nowicjusz

Wysłany: 2017-07-28, 19:34   

Ja od kilku ostatnich miesięcy korzystam z paneli fotowoltaicznych i mogę Wam je zdecydowanie polecić. Zamówiliśmy je ze strony http://www.fotowolt-insta...woltaiczne.html . Inwestycja w montaż zestawu fotowoltaicznego bardzo szybko się zwróciła i obecnie dużo oszczędzamy na prądzie.

malva
Młodszy budowlaniec

Wysłany: 2017-08-05, 19:10   

Jeśli już podjęliście decyzję, polecam przejrzeć ofertę firmy Immergas na stronie https://www.immergas.pl/P...1&category=7268. Znajdziecie w ich asortymencie panele solarne oraz fotowoltaiczne, pozwalające na stworzenie ekologicznego systemu ogrzewania. Ich produkty są innowacyjne i najwyższej jakości.

marek_buduje
Prawie ekspert

Wysłany: 2017-08-24, 16:08   

bask napisał/a:
To oczywiste, że solary i fotowoltaika to dwa inne bieguny :P Moim zdaniem jednak fotowoltaika jest lepsza ze względu na krótszy okres zwrotu inwestycji :)

zdecydowanie jest to też lepsze rozwiązanie ponieważ nadywżkę energii, którą odprowadzasz do sieci latem, możesz odebrać zimą, kiedy sprawność solarów jest niska i często nie jest w stanie ogrzać cwu. z fotowoltaiką nie ma tego problemu

feli
Nowicjusz

Wysłany: 2017-09-06, 14:45   

bask napisał/a:
To oczywiste, że solary i fotowoltaika to dwa inne bieguny :P Moim zdaniem jednak fotowoltaika jest lepsza ze względu na krótszy okres zwrotu inwestycji :) Montując takie coś najlepiej skontaktować się z firmą Biomar bo panowie posiadają certyfikat UDT w zakresie fotowoltaiki a to bardzo istotne jest :) U sąsiada robili taką instalację i teraz mi się codziennie chwali, że ma energię elektryczną za darmo :D

jest to bardzo opłacalne, też nad tym myślę, a biomar to podobno jedna z najlepszych firm jeśli chodzi o wiedzę w tej branży i też sprzęt. Z tego co patrzyłem współpracują z dobrymi firmami więc myślę, że jak się zdecyduje to będę się z nimi kontaktował raczej na pewno

marek_buduje
Prawie ekspert

Wysłany: 2017-11-09, 16:43   

zróćcie uwagę na to, żę sama fotwoltaika nie wiele daje. żeby być w pełni samowysatrczalnym pod kątem ogrzewania i obniżyć maksymalnie rachunki (za prąd tak na prawdę) to powinno inwestować się w układ: pompa ciepła (gruntowa) + fotowoltaika + rekuperacja (z wentylacją mechaniczną i chłodzeniem).

Wronka52
Młodszy budowlaniec

Wysłany: 2017-12-13, 12:34   

Jeśli chodzi o maksymalne wykorzystanie dostępnej energii słonecznej trzeba dobrze dobrać całą instalację do naszego zapotrzebowania energetycznego. Na pewno w tym pomogą z https://www.hewalex.pl/fo...etne-instalacje . A odnosząc się do odpowiedzi marek_buduje propozycję jaką on daje są bardzo sensownie. Niestety inwestycja w to nie jest tania. Może to dużo wynieść i dużo osób woli miesięcznie za prąd płacić więcej niż jednorazowo aż tyle wydać. Niestety mało kto teraz patrzy perspektywicznie. I nie widzi tego, że za paręnaście lat inwestycję się zwrócą i od tego momentu będą płacić mniej.

marek_buduje
Prawie ekspert

Wysłany: 2018-03-19, 21:31   

ale taka inwestycje daje nam całkowitą niezależność, a przy dziesiejszych wahaniach cen paliw jest to bardzo istotne. do tego opust daje nam możliwość odebrania zimą nadwyżek z produkcji latem więc tutaj też nie trzeba się martwić o to, że zimą słońce nie poświeci i nie wyprodukujemy pradu do ogrzania domu

Leśnik 
Nowicjusz
Templariusz

Wysłany: 2018-04-06, 11:58   

Ja w przypadku własnego domu wykorzystuję zestawy solarne właściwie wyłącznie do podgrzewania wody (choć rozważałem również samą produkcję energii) i jestem całkiem zadowolony. Nie byłem nigdy przekonany do takich rozwiązań, aż do momentu, w którym przekonałem się, jak wiele oszczędności z biegiem czasu są w stanie przynieść. W przypadku mojej instalacji znajdują się panele Solar-Tech (na http://solar-tech.pl/ jest więcej informacji), na które mam 16 lat gwarancji. Spisują się całkiem nieźle nawet w przypadku pochmurnych dni. :->

marek_buduje
Prawie ekspert

Wysłany: 2018-04-25, 21:26   

i jakie daje to oszczędności? bo sama cwu to nie jest jakiś duży wydatek, a z kolei kolektory kosztują. przy fotowoltaice masz więcej możliwości wykorzystania wyprodukowanego prądu, więc myślę, że jest to bardziej opłacalna decyzja

EnergySolar 
Nowicjusz

Wysłany: 2018-05-10, 09:26   

Zgadza się, w tym przypadku panele fotowoltaiczne będą bardzo dobrym rozwiązaniem jeżeli chodzi o potencjał, zresztą zajmujemy się tym na co dzień i chętnie pomożemy,odpowiemy na każde pytanie.

marek_buduje
Prawie ekspert

Wysłany: 2018-09-24, 12:40   

zgadza się, a dodatkowo systemy fotowoltaiczne wykorzystują wszechobecne promieniowanie słoneczne, a na Ziemi występują praktycznie nieograniczone zasoby materiałów stosowanych w modułach.

Yremx
Budowlaniec

Wysłany: 2018-11-08, 12:48   

Ja również postawiłabym na fotowoltaikę – sama posiadam na swoim domku i jestem niezwykle zadowolona. Ostatnio jeszcze bardziej niż do tej pory nawet, bo u Hewalexa zamówiliśmy sobie system OPTI-ENER, dzięki któremu zwiększyła się efektywność produkowania energii, co oczywiście jest czymś dobrym, bo jakże inaczej. Generalnie to polecam sobie dokładnie poczytać na temat fotowoltaiki tutaj: https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/ , można znaleźć tutaj wszystkie ważniejsze informacje. Jak się do tego zabrać, co trzeba zakupić itd.

Odpowiedz do tematu