Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z więźbą dachową
Autor Wiadomość
gigue

Wysłany: 2010-01-15, 11:27   problem z więźbą dachową

Witam. Mam problem z rozrysowaniem dachu do tego projektu

http://www.archeton.pl/pr...eac4550fcb58bf2

czy mógłby ktoś sprobować ją szkicowo opisac ?

zastanawia mnie np czy niższa jętka jest elementem tylko ozdobnym?
albo czemu dach jest jętkowy kiedy rozpiętość jest tak niewielka
bardzo proszę o pomoc
pozdrawiam ;)

REKLAMA 

Wysłany: 2010-01-29, 19:20   

Dar-Bud SIPs 
Młodszy budowlaniec

Wysłany: 2010-01-29, 19:20   

Witam.
ten dach można rozwiązać na kilka sposobów, jednym z nich jest wykorzystanie paneli strukturalnych opartych na ozdobnej belce kalenicowej z drewna klejonego.
Zaletą takiego rozwiązania jest powiększenie kubatury poddasza, w celu uzyskania estetycznego wyglądu.
pozdrawiam.

goodidea 
Starszy budowlaniec

Wysłany: 2011-05-13, 14:34   

Przydatne linki:
projekty domów

KamilManek 
Starszy budowlaniec

Wysłany: 2018-04-11, 12:41   

Dlatego może warto zrobić porządną więźbę pod dachówkę i pomyśleć nad takim bezpiecznym pokryciu dachowym. Do tego ma dużo lepsze właściwości izolacji cieplnej, akustycznej i przy uszkodzeniach dużo taniej wymienić jedną dachówkę niż cały arkusz blachy. Polecam sprawdzić ofertę Braas, gdzie w szerokiej gamie modeli są również dachówki w kolorach grafitowych, czarnych, czy antracycie.

Michałx
Nowicjusz

Wysłany: 2018-04-12, 14:32   

Zgadzam się z KamilManek łatwiej wymienić jedną dachówkę niż cały arkusz blachy ale co do izolacji termicznej to jest potrzebne ocieplenie wełną czy pianą PUR osobiście poleciłbym Ci z własnego doświadczenia pianę ekipa z http://hermetiksystem.pl w dwa dni mi ociepliła!!! A firma jest od 2011 roku na rynku więc mają spore doświadczenie.

Tofik25 
Prawie ekspert
Tofik25

Wysłany: 2018-04-23, 17:35   

Wiesz co ja nie miałam problemu z więźba bo zdecydowałam sie na prefabrykowane wiązary z WPW invest http://wpwinvest.pl/ofert...tek-kolczastych . Firma wszystko wymierzyła i przygotowała elementy, potem szybko złożyli i mogliśmy kłaść dach. Może skontaktuj się z nimi to pomogą Ci rozwiązać problem konstrukcji.

Karolcia11
Nowicjusz

Wysłany: 2018-07-25, 09:17   

Wiele zalezy jakie pokrycie dachowe wybierzesz, ponieważ więźba jest mocno od tego uzależniona. Możesz najpierw pomyśleć o tym aspekcie, tym bardziej że do końca sierpnia masz możliwość skorzystania z trwającej promocji od Braas na takie modele jak Teviva Cisar, Bałtycka Cisar, Celtycka Cisar oraz Tegalit Protegon

EdwinMAk
Budowlaniec

Wysłany: 2019-03-29, 10:31   

Z pokryć dachowym teraz najlepiej prezentuje się dachówka. Ja sam kupiłem w Braas model Rubin 13V idealna linia, równy kolor i wysoka trwałość z 30 letnią gwarancją.

Darian
Nowicjusz

Wysłany: 2019-05-07, 18:04   

Ale samemu się nie powinno projektować konstrukcji dachu. To zbyt poważna sprawa i trzeba ją powierzyć fachowcom. Ktoś tu wspomniał o dachach z wiązarów, czyli bardzo nowoczesnym i solidnym dachu. Jeśli byś się na taki dach decydował, to projekt warto zlecić firmie http://www.binder-projekt.wloclawek.pl/, która specjalizuje się od lat właśnie w projektach tego typu konstrukcji. I to nie tylko dla domów jednorodzinnych, ale także dla większych obiektów (hal przemysłowych, budynków użyteczności publicznej itd.)>

Odpowiedz do tematu