Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa wiaty pod działalnosc gospodarcza.
Autor Wiadomość
KrzysztofStolar

Wysłany: 2010-07-13, 18:18   Budowa wiaty pod działalnosc gospodarcza.

Witam was ! Otóż sprawa wygląda w następujący sposób, właśnie udało mi się skończyć szkołę w zawodzie stolarza i chciałbym spróbować otworzyć własny interesik. Aczkolwiek wiąże się to z dużymi kosztami bo nie mam za bardzo budynku pod taką działalność. I tutaj pojawia się moje zapytanie, bo wiem że pod wiatę bez stałego fundamentu nie trzeba pozwolenia, z tym że nie bardzo mam pojęcie jak się to ma do rozmiaru budynku, czy może metrażu.

Dysponuję sporą działką budowlaną, chciałbym postawić na niej wiatę o rozmiarach 20 x 10 m, która w środku miałaby być przedzielona na dwa pomieszczenia. Konstrukcja ma być drewniana, przykręcona do podłoża poprzez zabetonowane wcześniej metalowe kotwy, budynek z zewnątrz kryty blachą, pomiędzy belkami ocieplony watą i wewnątrz wykończony płytami gipsowymi. Dach dwuspadowy, w najwyższym miejscu miałby ok. 5m. Proszę was teraz o informacje na temat tego czy taki budynek wymaga jakichś pozwoleń ? Oczywiście miałby on być tylko składem drewna, nie mówimy tutaj o produkcji. Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc. Krzysztof. :-)

REKLAMA 

Wysłany: 2011-05-10, 12:40   

goodidea 
Starszy budowlaniec

Wysłany: 2011-05-10, 12:40   

Takiej budowli w stałym gruncie (podmurówka itp) postawić nie możesz.Przepis dokładnie tłumaczy co można i jak bez pozwolenia na budowę (budowa domów).Jak to mi sąsiad zakwestionował postawienie drewutni w rogu naszych działek.Moja ma coś 15 mkw a ty tu o jakiś 75 mkw.Nie ma byka niczym tego nie przeskoczysz.Od momentu gdy miałem kontrole z Nadzoru budowlanego (Starostwo Powiatowe) z każdym problem to właśnie ja dzwonie do nich z zapytaniem.Zrób tak i ty.Działa to w obie strony.Wiem ,że dzwoniłeś gdzieś tam ale w Nadzorze budowlanym powiedzą ci wszystko to co możesz zrobić by potem Oni (po samych sobie ) tego nie zakwestionowali (firmy budowlane).

JMD_com_pl
Nowicjusz

Wysłany: 2012-07-30, 12:22   

Zgadzam się z powyższą opinią. Najlepiej będzie jeżeli zadzwonisz do Starostwa,a dokładniej wydziału Nadzoru Budowlanego i zapytasz o szczegóły. Wtedy będziesz pewien na 100%.

Archi 55 
Nowicjusz

Wysłany: 2014-10-22, 01:53   

Budynek o pow. 200 m2 bez fundowania konstrukcji? Raczej bym nie ryzykował. Z tego co piszesz wynika jasno że nie będzie to obiekt tymczasowy - tak więc niezbędne jest pozwolenie na budowę a wcześniej decyzja WZiZT ( chyba że działka ma plan ).
pozdrawiam i zapraszam do lektury poradnika w którym omówiono szereg spraw formalno-prawnych związanych z budowa domu.

Odpowiedz do tematu